Husqvarna 230-PDMX4 strömfördelarenhet
Husqvarna
Artnr: 5488375-01
Lägg i varukorgen
  • Produktbeskrivning
  • 230 V strömfördelare för överbelastningsfri multiladdning
    Husqvarna 230-PDMX4 gör att du kan ansluta flera laddare utan att riskera att överbelasta en elektrisk krets. Genom att detektera ampereuttaget för varje batteri distribuerar den ström till varje batteriladdare, vilket möjliggör effektiv laddning utan att du behöver modifiera säkringssystemet i din verkstad. Anslut upp till fyra enheter till en enda PDM, som på ett intelligent sätt håller den maximala kretsbelastningen under 16 A, även när flera laddningsaggregat används samtidigt. Tack vare lastavkänningstekniken växlar systemet automatiskt ström från fulladdade enheter till de som behöver ström, vilket gör det möjligt att ladda över natten utan att behöva byta batteri. Genom att använda Husqvarna 230-PDM moteringssats multi (finns som tillbehör) ger det här skalbara systemet möjlighet att dubbla eller fyrdubbla laddningskapaciteten.
  • Specifikationer
  • Garanti: 36 Månader
  • Filer
Andra köpte även
Husqvarna Batteri BLi200 5.0Ah 36V (Proffs)
I lager
Köp
Husqvarna Batteri B220X 6 Ah 36V
I lager
Köp
Husqvarna Batteri B330X 9 Ah 36V
Husqvarna Batteri BLi300 9Ah 36V (Proffs)